Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u polufinale teniskog turnira u Hamburgu pošto je nakon velike borbe i gotovo tri sata igre savladao Slovaka Aleksa Molčana sa 2:1 (6:4, 6:7, 6:3).

Nakon što su oba tenisera na startu prvog seta razmijenili po jedan brejk, ispostavilo se da je klučan bio sedmi gem kada je srpski teniser opet uspio da oduzme servis protivniku i da dobije prvi set sa 6:4.

U drugom setu viđena je prava drama. Lajović je u startnom gemu propustio četiri brejk lopte, ali je ipak u trećem gemu uspio da dođe do brejka. Ipak prvi vođstvu od 4:3 Slovak je uspio da se vrati u meč, oduzeo je servis Lajoviću tako da je ovaj dio igre riješen u taj brejku. Slovački teniser pokazao je bolju igru i riješio ga sa 7:2.

U trećem setu Lajović je dodatno podigao nivo igre, sredinom seta napravio brejk i stigao do vrlo važne pobjede.

Naredni protivnik srpskom teniseru biće Španac Pablo Karenjo Busta koji je bio bolji od zemljaka Karlosa Tabernera sa 2:0 (7:5, 6:3).