Srpski teniser Laslo Đere završio je učešće na ovogodišnjem Srbija openu. Bolji od njega bio je kvalifikant Đanluka Mager rezultatom 2:0 (6:4, 6:3).

Meč je dobro otvorio Laslo Đere koji je odmah u prvom gemu napravio brejk svom protivniku i tu prednost je održavao do 4:2. Tada kao da je stao srpski teniser i to je iskoristio Đanluka Mager koji je prvo izjednačio rezultat, a onda i napravio brejk i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Na startu drugog seta mogao je srpski teniser do brejka, ali uspio se izvući Mager. Ključni šesti gem ovog seta, a i meča dobio je Italijan koji je uspio da potvrdi brejk i trijumfuje na ovom meču (6:3)

U narednom kolu Mager se sastaje protiv boljeg iz meča Francisko Čerundolo i Aleksej Popirin.