Odigravanjem pet preostalih, kompletirani su današnji mečevi prvog kola mastersa u Madridu. U dalju fazu takmičenja plasirali su se Fabio Fonjini, Karlos Alvarez, Markos Giron, Kristijan Garin i Federiko Delbonis.

Karlos Taberner posredstvom taj-brejka osvojio je prvi set u današnjem meču protiv Fabija Fonjinija, ali je italijanski teniser u narednom slavio s 6:2 i tako izborio i treći kojim je riješio meč u svoju korist osvojivši ga dopustivši protivniku tri gema.

Adrijan Manarino uspio je osvojiti četiri gema u prvom setu duela s Karlosom Alvarezom, ali to je bilo sve što mu je španski teniser dopusti, s obzirom da je u drugi set u svoju korist pobijedio rezultatom 6:0.

Najuzbudljiviji meč dana režirali su Pablo Anduhar i Markos Giron. Španac je s 10:8 u taj-brejku poveo u setovima, da bi reakcija američkog tenisera na to bila pobjeda u novom taj-brejku rezultatom 7:4. U posljednjem setu Giron je slavio s 7:4 i tako pobijedio i time se plasirao u narednu fazu Mastersa.

Dani u kojima je bio ozbiljna prijetnja konkurentima odavnu su iza Fernanda Verdaska koji je ubjedljivo poražen od strane 25. igrača svijeta Kristijana Garina. Čileanac je prvi set pobijedio rezultatom 6:1, a drugi s 6:4.

Pablo Karenjo-Busta ušao je s ulogom velikog favorita u današnji meč s Federikom Delbonisom. Tu je ulogu opravdao u prvom setu koji je osvojio rezultatom 6:3, ali tu se zaustavio s obzirom da je Argentinac istim rezultatom pobijedio u odlučujućem setu, dok je u prethodnom dvanaestoplasiranom igraču na ATP listi dopustio jedan gem više.

Pobjednici današnjih mečeva plasirali su se u šesnaestinu finala mastersa u Madridu.