Italijanski teniser Đanluka Mager i Rus Aslan Karacev ušli su u četvrtfinale ATP turnira u Beogradu.

Mager je savladao Alekseja Popirina sa 2:0 (7:5, 6:2), a u oba seta je napravio po dva brejka, s tim da je Australijanac takođe napravio jedan brejk u prvom setu.

On će u četvrtfinalu igrati protiv Karaceva koji je trijumfovao protiv Aljaža Bedenea iz Slovenije sa 2:1 (6:3, 4:6, 7:6 ). Slovenac je imao brejk prednost u prvom setu, ali je brzo polufinalista Australijan opena napravio preokret i osvojio taj dio igre, da bi u drugom setu  Bedene nakon brejka servirao za osvajanje seta, no Rus je odmah uzvratio istom mjerom. Ipak Aljaž je ponovo oduzeo servis gem protivniku i osvojio set sa 6:4.

Ponovo je Slovenac imao brejk prednosti u trećem setu, ali kao i ranije Karacev je odmah uzvratio i igralo se gem za gem, te je odluka pala u taj-brejku gdje je ruski teniser stigao do pobjede.

Pobjednik tog duela će u polufinalu igrati sa boljim iz susreta Novak Đoković – Miomir Kecmanović