(Xinhua/Han Yan)/Starsport

Danas su plasman u četvrtfinale mastersa u Majamiju ostvarili Roberto Bautista Agut, Stefanos Cicipas, Janik Siner i Aleksandar Bublik.

Cicipas je poslije tri seta borbe uspio da savlada Japanca Keia Nišikorija. On je jednim oduzetim servisom sigurno osvojio prvi set (6:3), ali mu je na isti način uzvratio Nišikori u drugom, pa je pobjednika odlučivao treći set (6:3).

Tu je Cicipas dva puta oduzeo servis protivniku, ne dozvolivši mu priliku da zaprijeti i na kraju rutinski slavio rezultatom 6:1 u trećem setu. On će u četvrtfinalu igrati protiv Lorenca Sonega.

Roberto Bautista Agut je takođe u tri seta prošao u narednu fazu. Njegov protivnik je bio domaći teniser Džon Izner. Nakon što je Španac prvi set osvojio 6:3, a drugi izgubio 6:4, o plasmanu u četvrtfinale je odlučivao treći set.

U njemu su bez brejkova tenisera otišli u taj-brejk gdje je nakon spašene meč lopte Bautista Agut uspio da preokrene i rezultatom 9:7 trijumfuje. On će u narednom kolu igrati protiv pobjednika duela Danil Medvedev i Franses Tiafo.

Janik Siner je bez problema sa 6:3, 6:2 pobijedio Emila Rusuvuorija i tako zakazao duel za polufinale protiv Aleksandara Bublika koji je danas savladao Tejlora Frica u tri seta (6:7, 6:4, 6:3) i plasirao se u prvo četvrtfinale na masters hiljadu seriji u karijeri.