Danas su u šesnaestini finala mastersa u Majamiju u konkurenciji dama trijumf ostvarile Marija Sakari, Džesika Pegula, Sara Saribes Tormo i Elis Mertens.

Marija Sakari je “počistila” Ruskinju Ljudmilu Samsonovu dozvolivši joj samo jedan gem u drugom setu. Nijemica će u osmini finala igrati protiv Džesike Pegule.

Pegula je danas pobijedila Karolinu Pliškovu u tri seta. Amerikanka je ubjedljivo dobila prvi set rezultatom 6:1, da bi u drugom izgubila 6:4. Pegula je istim rezultatom krunisala odlučujući set i plasirala se u narednu fazu.

Elis Mertens je pobijedila takođe u šesnaestini finala Anet Kontaveit u tri seta. Zanimljivo da nijedan set nije bio neizvjestan, jer je prvi i treći Mertensova dobila rezultatom 6:2, ali je drugi izgubila bez dobijenog gema. Ona će u sljedećem kolu igrati protiv Naomi Osake.

Sara Saribes Tormo je u tri seta bila bolja od Elene Ribakine. Prvi set je ona dobila rezultatom 6:1, da bi u drugom osvojila samo dva gema. Ipak, u trećem rezultatom 6:3 Saribes Tormo je uspjela da dođe do osmine finala gdje će igrati protiv pobjednice duela Sofija Kenin i Ons Žabur.