Čilić

Hrvatski teniser Marin Čilić savladao je Feliksa Ože-Alijasima u finalu rezultatom 2:0 (7:6, 6:3) i tako je osvojio ATP turnir u Štutgartu.

Meč je počeo iznenađujuće za travnatu podlogu. U prva dva gema vidjeli smo čak šest brejk prilika, ali su oba tenisera uspjeli da sačuvaju svoj servis. Prvi do brejka došao je Marin Čilić u jedanaestom gemu prvog seta, međutim odmah u narednom nije uspio da odservira za prvi set i Feliks Ože-Alijasim ekspresno je uzvratio tako da je pobjednik seta riješen u taj-brejku. Ovu dionicu dobio je Čilić sa 7:2 i tako je poveo u finalu (7:6).

U drugom setu serveri su bili sigurni na svoj servis, i vidjeli smo samo jednu brejk priliku u setu. Nju je iskoristio Čilić u osmom gemu i odmah u narednom sigurno je odservirao za meč i za titulu u Štutgartu (6:3).

Čilić je fantastično servirao tokom cijelog turnira ove sedmice, a zanimljivo je da u prva dva meča nije izgubio niti jedan poen na svoj prvi servis. Tu fantastičnu statistiku uspio je i krunisati na kraju ATP titulom.