Italijan Mateo Beretini savladao je u polufinalu Srbija opena Japanca Taro Daniela rezultatom 2:1 (6:1, 6:7, 6:0) i tako se plasirao u finale ovog turnira.

Prvi set ubjedljivo je pripao Mateu Beretiniju koju je u drugom i šestom gemu oduzeo servis svom protivniku i poprilično lagano došao do vođstva od 1:0 (6:1).

Drugi set bolje je otvorio Beretini i poveo sa 2:0, međutim brejk je vratio Taro Daniel u desetom gemu ovog seta i poravnao na 5:5. Odluka je pala u taj-brejku gdje je Japanac pokazao smirenost i osvojio ga sa 7:5 (7:6).

U trećem setu Beretini je pokazao zašto je deseti nosilac na ATP rang listi i “pomeo” svog protivnika rezultatom 6:0 i tako se plasirao u finale Srbija opena.

U finalu Srbija opena koje je na programu sutra sastaće se Beretini i Aslan Karacev koji je napravio iznenađenje turnira izbacivši najboljeg svjetskog tenisera Novaka Đokovića u polufinalu.