Mateo Beretini se nakon rutinske pobjede plasirao u osminu finala Rolan Garosa

Italijan Mateo Beretini savladao je Kvon Sonvo-a rezultatom 3:0 (7:6, 6:3, 6:4) i tako se plasirao u osminu finala Rolan Garosa.

Prvi set bio je dosta izjednačen. I jedan i drugi teniser mogli su do brejka, međutim servis ih je dobro poslužio i pobjednik je riješen nakon taj-brejka. Ovu dionicu dobio je iskusniji Mateo Beretini rezultatom 8:6 i tako poveo sa 1:0 u ovom meču (7:6).

U drugom setu u prvih sedam gemova nije bila niti jedna brejk prilika. Onda u osmom gemu koncentracija je pala Sonvo Kvonu, što je iskoristio Italijan i napravio brejk, te u narednom gemu osvojio drugi set rezultatom 6:3. Na startu trećeg seta Beretini je napravio novi brejk koji je održavao do kraja seta i tako došao do pobjede na ovom meču (6:4).

U osmini finala Rolan Garosa igraće protiv pobjednika meča Rodžer Federer i Dominik Kepfer.