Medvedev

Ruski teniser Danil Medvedev lagano je eliminisao Španca Pabla Anduhara i plasirao se u osminu finala US opena.

Danil Medvedev je protutnjao kroz prvi set prepustivši svom rivalu samo pet osvojenih poena i tako je sa 6:0 poveo na ovom meču i nagovijestio sjajnu partiju.

U drugom setu Pablo Anduhar je došao do zraka i djelovao je bolje, međutim neumojlivi Rus je zahvaljujući brejku iz petog gema priveo set kraju u svoju korist i iskusno poveo sa 2:0 na meču (6:4).

Treći set nije donio promjene. Medvedev je bio taj koji je stavljao Španca pod pritisak te je u trećem gemu napravio novi brejk, a onda ga i potvrdio u narednom (3:1).

U finišu seta uspio je Anduhar da oduzme servis Rusu, ali je odmah Medvedev napravio ribrejk i tako došao do pobjede.

U osmini finala US opena Medvedev će igrati protiv boljeg iz meča Daniel Evans i Aleksej Popirin.

U prvom meču dana Peter Gojovčik je bio bolji od Henrija Laksonena rezultatom 3:1 (3:6, 6:3, 6:1, 6:4), te će u sljedećem kolu igrati protiv boljeg iz meča Karlos Alkaraz i Stefanos Cicipas.