Medvedev se mučio protiv Sinera i bez poraza završio grupnu fazu

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je Janika Sinera iz Italije na završnom Masters turniru u Torinu sa 2:1 (6:0, 6:7, 7:6) i sa prvog mjesta u grupi ide u polufinale.

Medvedev je fenomenalno odigrao prvi set i nije dopusti protivniku nikakvu šansu u njemu, te ga je osvojio veoma brzo sa 6:0. Siner je poveo u drugom setu sa 3:1, ali je ruski teniser odmah uzvratio brejkom za 3:3, te se otišlo u taj-brejk, gdje je Italijan napravio samo jedan mini-brejk i on mu je bio dovoljan da osvoji set sa 7:6.

Sredinom trećeg seta Siner je napravio brejk i djelovalo je kao da Medvedev želi što prije da napusti teren, ali se brzo vratio u igru i izjednačio je na 4:4 i opet se otišlo u taj-brejk. Siner je imao dvije meč lopte, baš kao i Medvedev, no ruski teniser je svoju drugu iskoristio i trijumfovao je sa 2:1.

On je već ranije osigurao prvo mjesto u grupi i igraće u polufinalu protiv boljeg iz meča Andrej Rubljov – Kasper Rud, a u drugom se sastaju Novak Đoković i Aleksandar Zverev.