Hrvatski dubl Nikola Mektić/Mate Pavić plasirao se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju pobjedom nad italijanskom kombinacijom Lorenco Museti/Lorenco Sonego sa 2:1 (7:5, 6:7, 10:7).

Do jedanaestog gema u prvom setu nijedan dubl nije imao priliku za brejk. Tada su Italijani propustili 40:0, a hrvatski par je osvojio pet uzastopnih poena, te sigurnim servisom u narednom gemu osigurao prvi set.

Nijedan brejk nije se dogodio ni u drugom dijelu igre, mada su obje kombinacije imale svoje prilike. Italijani su se bolje snašli u taj brejku koji su dobili sa 7:5 za izjednačenje u setovima.

U super taj brejku hrvatski teniseri su imali nekoliko sjajnih poteza, što im je, ispostaviće se, obezbijedilo mjesto u četvrtfinalu Olimpijskih igara.

Naredni protivnik Mektiću i Paviću biće japanska kombinacija Kei Nišikori/ Ben Meklahlan koji su iznenadili sedme nosioce Džejmija Mareja i Nila Skupskog savladavši ih sa 2:0 (6:3, 6:4).