Milojević u glavnom žrijebu Rolan Garosa

Srpski teniser Nikola Milojević plasirao se u glavni žrijeb Grend slema u Parizu nakon što je u posljednjem kolu kvalifikacija savladao Leonarda Majera 2:1 (6:7, 6:2, 6:3).

Trenutno 143. teniser svijeta priredio je iznenađenje u trećem kolu kvalifikacija savladao Argentinca Majera koji je u ovom meču važio za blagog favorita.

U prvom setu do taj-brejka, oba tenisera su držala svoj servis, a Milojević je u trećem gejmu sačuvao i dvije brejk-lopte. Trinaesta igra odlučila je kome će pripasti prvi set, a poen više na protivnički servis osvojio je Majer, pa je nakon 62 minute poveo 1:0.

Kada je drugi set u pitanju srpski teniser relativno brzo oduzeo je servis argentinskom teniseru dva puta, što je više nego dovoljno da mu pripadne drugi set rezultatom 6:2, za izjednačenje.

Treći i odlučujući set trajao je više od sat vremena, a do sedmog gejma nije bilo brejk šansi. Tu smo imali priliku vidjeti ogromnu borbu u gejmu koji je trajao najduže u meču. Leonardo Majer spasio je čak šest brejk lopti, ali sedmu nije mogao, pa je Srbin poveo 4:3. Nakon što je svojim servisom potvrdio brejk uz samo jedan izgubljen poen, Milojević je sjajno iskoristio trenutak umora i dekoncentracije Majera, pa je prva meč lopta bila dovoljna da je iskoristi i plasira se u glavni žrijeb Rolan Garosa.

Meč je ukupno trajao 2 sata i 45 minuta.