Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Argentinca Fakunda Bagnisa sa 3:1 (6:4, 3:6, 6:3, 7:6) i tako se plasirao u drugo kolo Vimbldona.

Prva četiri gema u meču prošla su mirno i serveri su bili sigurni, a onda Miomir Kecmanović izvršio je pritisak na servis svog protivnika. Uspio je Fakundo Bagnis da spasi četiri brejk lopte i da sačuva ovaj servis gem, međutim novi pritisak uslijedio je u sedmom gemu kada je srpski teniser napravio brejk i do kraja održao prednost i osvojio prvi set sa 6:4.

Osmi gem bio je ključan u drugom setu, a Argentinac je uspio da napravi brejk i da u narednom gemu odsrevira za izjednačenje u setovima (6:3).

Na startu trećeg seta Kecmanović je oduzeo servis svom protivniku i do kraja je dobro održao ovu prednost te je iskoristio svoju druug set loptu i poveo sa 2:1 u setovima (6:3).

Četvrti set donio je sigurniju igru na obje strane, a prvi do brejka došao je srpski teniser u devetom gemu, međutim u narendom nije uspio da odservira i za meč, te je pobjednik ovog seta odlučen u taj-brejku. U ovoj dionici srpski teniser bio je uvjerljiv te je rezultatom 7:1 osvojio ovaj set, ali i meč.

U drugom kolu Kecmanović će igrati protiv Španca Roberta Bautiste Aguta koji je savladao Džona Milmana rezultatom 3:1 (6:2, 3:6, 6:3, 7:6).