Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na Olimpijskim igrama. Bolji od njega bio je Francuz Ugo Umber nakon preokreta sa 2:1 (4:6, 7:6, 7:5) i tako se plasirao u četvrtfinale.

Miomir Kecmanović i Ugo Umber su veoma sigurno osvajali gemove na početku meča, ali je srpski teniser bio taj koji je prvi uspio da poremeti ravnotežu protivnika. U tome mu je dosta pomogao i Umber koji je u tom sedmom gemu napravio duplu servis grešku i dva puta lopticu poslao u mrežu, pa je Miomir stigao do brejka.

Prednost je dobro sačuvao, u desetom gemu u kom je servirao, nije izgubio ni poen i poslije 30 minuta igre imao je set u džepu (6:4).

U drugom setu, oba tenisera su držali svoje servise, iako je Kecmanović bio taj koji je bio bliži da dođe do brejka. Nije uspio u tome i došli su do taj-brejka.

Francuz je uz dva mini brejka stigao do velikih 4:0, ali je Kecmanović uspio da stigne do 4:4. Nije imao sreće Srbin, na 5:4 loptica se od vrha mreže odbila u njegovo polje, tako da nije mogao da je stigne, a na 6:5 Umber je iskoristio drugu set loptu i tako izjednačio u setovima 1:1 (7:6).

Utrećem odlučujućem setu viđena je velika borba, a u 11. gemu Francuz dolazi do brejka, te u narednom koristi svoju prvu meč loptu za pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Tamo će se sastati sa Grkom Stefanosom Cicipasom.