(Xinhua/Han Yan)/Starsport

U preostala tri današnja meča šesnaestine finala Australijan opena plasman u narednu rundu osigurali su Rafael Nadal, Mateo Beretini i Fabio Fonjini.

Kameron Nori nije se predao odmah protiv Rafaela Nadala i propisno je namučio Španca, naročito u prvom setu u kojem je prvi stigao do brejka prednosti, ali na kraju drugi teniser svijeta preokreće i rezultatom 7:5 je osvojio prvi set.

U drugom je Nadal bio sigurniji i dva puta oduzeo servis Norijeu za ubjedljiviih 6:2. Treći set ponovo je donio malo veću borbu, a otpor Britanca Nadal je slomio tek pri rezultatu 6:5 kada je napravio brejk i pobijedio 7:5.

Nadal će u osmini finala igrati protiv Fabija Fonjinija koji je danas pobijedio Aleksisa De Minaura.

Tri seta i nešto malo više od dva sata trebalo je Fonjiniju da se plasira u osminu finala. Po setovima za 17. tenisera svijeta bilo je 6:4, 6:3 i 6:4.

Još jedan Italijan danas je ostvario plasman u osminu finala. Učinio je to Mateo Beretini u duelu protiv Karena Kačanova.

I njemu je bilo potrebno tri seta, ali nešto više borbe. Sva tri seta odlučena su u taj-brejkovima. U prvom Beretini je protivniku dozvolio samo jedan poen, a u drugom po pet.

On će u osmini finala igrati protiv Stefanosa Cicipasa.