Nadal trofejom najavio pohod na Australijan open

Najbolji španski teniser Rafael Nadal osvojio je ATP turnir u Melburnu pošto je u finalu savladao Amerikanca Maksima Kresija sa 2:0 (7:6, 6:3).

Rafael Nadal je pokazao da u dobroj formi dočekuje prvi Grend slem u sezoni Australijan open pošto je danas u finalu ATP turnira u Melburnu u dva seta bio bolji Amerikanca Maksima Kresija.

Prvi set donio je veliku borbu gdje su oba tenisera čuvala svoj servis, a Španac je propustio i nekoliko brejk prilika. Ušlo se u taj-brejk u kom nije manjkalo uzbuđenja, a Kresi je pri vođstvu 6:5 servirao, ali se Nadal izvukao i potom sa 8:6 riješio prvi set.

Kresi je prvi došao do brejka u drugom setu, poveo sa 2:1, ali je Nadal odmah uzvratio. Novim brejkom u osmom gemu španac je riješio pitanje pobjednika i stigao do trofeja kojim je najavio pohod na Australijan open.