Nadal uspješno proslavio veliki jubilej, Špancu dva brejka dovoljna da savlada Opelku

U prvom polufinalu Mastersa u Rimu, Rafael Nadal je sa 2:0 (6:4, 6:4) pobijedio Rajlija Opelku.

Špancu je za trijumf bilo potrebno nešto više od sat i po.

Tok dva seta je bio gotovo identičan. U prvom, i jedan i drugi teniser su dobijali gemove na svoj servis sve do petog gema, kada je Nadal napravio brejk, što se pokazalo kao prednost koja mu je dovoljna da ovaj period igre riješi u svoju korist sa 6:4.

U drugom setu, treći teniser svijeta je oduzeo servis Amerikancu u trećem gemu, a stečenu zalihu je do kraja ponovo uspio sačuvati i krajnji ishod je bio identičan kao u prvom setu.

Protivnik “Bika sa Majorke” u finalu će biti Novak Đoković ili Lorenco Sonego. Zanimljiva činjenica je da je ovo bio Nadalov jubilarni 500. meč na šljaci, a sada je na nevjerovatnom učinku od 458 pobjeda i 42 poraza.