Nakon preokreta u drugom setu Serena Vilijams stigla do osmine finala Rolan Garosa

U meču šesnaestine finala Rolan Garosa Serena Vilijams je savladala Danijel Rouz Kolins rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Serena Vilijams sastala se s sunarodnjakinjom Danijel Rouz Kolins u šesnaestini finala Rolan Garosa. Prvi set ponudio je izjednačenu igru u kojoj su obje teniserke uzimale gemove na svoje servise sve dok Vilijams nije napravila brejk, te povela s 4:3. To je na kraju rezultiralo osvajanjem prvog seta s 6:4.

Iako je Kolins izgubila prvi gem na svoj servis u drugom setu uslijedila je serija od četiri za redom osvojena, te je rezultat u jednom trenutku drugog seta iznosio 4:1 za mlađu teniserku. To je ipak bilo sve što joj je Vilijams dopustila, s obzirom da je s pet vezanih gemova došla do novih 6:4 i pobjede od 2:0, ujedno i plasmana u osminu finala turnira.

Vilijams će se u osmini finala Rolan Gorasa sastati s Elenom Ribakinom.