Nina Stojanović zaustavljena je u polufinalu WTA turnira u Notingemu. Bolja od nje bila je Johana Konta rezultatom 2:1 (6:2, 6:7, 7:5) koja se tako plasirala u finale ovog turnira.

U četvrtom gemu prvog seta imala je Nina Stojanović brejk priliku, ali je Johana Konta uspjela da se spasi i da iskoristi inicijativu koja je bila na njenoj strani i tako napravi brejk u narednom gemu (3:2). Novi brejk viđen je u sedmom gemu, a napravila ga je Konta koja je u narednom gemu iskoristila svoju petu set loptu i tako povela u ovom meču 1:0 u setovima (6:2).

Odmah na startu drugog seta Konta je napravila brejk i u narednom gemu ga potvrdila. Nina je uspjela da se vrati u ovaj meč u posljednjem momentu, kada je Britanka servirala za meč i tako je poravnala na 5:5. Pobjednica ovog seta odlučena je u taj-brejku, a ovu dionicu dobila je Stojanović sa 7:2 (7:6).

Treći set počeo je slično kao i drugi, Konta je oduzela servis svojoj protivnici odmah na startu i tako povela sa 2:0. Ekspresno se vratila srpska teniserka i do dvanaestog gema igralo se uz servis, a onda je Britanka napravila posljednji brejk nakon što je Stojanović poslala svoh forhend u mrežu. Ovom pobjedom Konta se plasirala u finale WTA turnira u Notingemu.

U finalu Notingema Konta se sastaje sa boljom iz meča Šuai Zang i Lauren Dejvis.