Britianac Kameron Nori i Nikoloz Basilašvili iz Gruzije plasirali su se u finale Masters turnira u Indijan Velsa, što je i za jednog i za drugog prvo finale iz turnira ovog ranga.

Nori je veoma ubjedljivo savladao Grigora Dimitrova sa 2:0 (6:2, 6:4). U prvom setu Britanac je poveo sa 4:0, da bi Dimitrovi uspio da vratio jedan brejk, ali je Nori odmah zatim napravio još jedan i osvojio taj dio igre sa 6:2. Čim se krenulo u drugom setu napravio je još jedan brejk i to mu je bilo dovoljno da izbori plasman u finale.

Ni drugo polufinale nije bilo puno neizvjesnije, jer je Basilašvili sa 2:0 (7:6, 6:3) savladao Tejlora Frica iz Sjedinjenih Američkih Država. Ovaj meč je bio dosta izjednačeniji u prvom setu, gdje brejk lopti nije bilo do desetog gema kada je Fric imao dvije brejk i set lopte, a zatim ni dva gema nije kasnije nije iskoristio svoju novu priliku, te se otišlo u taj-brek.

Tu je Basilašvili odmah iskoristio svoju prvu šansu i poveo sa 1:0 u setovima. Kasnije je u drugom setu napravio brejk u šestom gemu i prvo je na svoj servis propustio tri meč lopte, pa je odbranio dvije brejk šanse, ali je iskoristio svoju četvrtu priliku i otišao u finale Indijan Velsa.