Olga Danilović zaustavljena u kvalifikacijama, ništa od glavnog žrijeba Vimbldona

Srpska teniserka Olga Danilović poražena je na startu kvalifikacija za treći grend slem sezone, Vimbldon. Bolja od nje bila je Amerikanka Kejti Mekneli rezultatom 2:1 (4:6, 6:1, 6:2).

U prvom setu viđena je revija brejkova, čak sedam. Olga Danilović je uspjela da preokrene rezultat jer je Kejti Mekneli povela sa 4:1 i imala je dva brejka prednosti, međutim od tog momenta srpska teniserka dobila je pet gemova za redom i tako osvojila prvi set sa 6:4.

Drugi set bolje je odigrala Amerikanka koja je odmah na startu brejknula Olgu i povela sa 2:0. Uspjela je Danilović da osvoji svoj servis gem, a onda je uslijedila serija od četiri uzastopna gema Mekneli koja je tako poravnala na 1:1 u setovima (6:1).

Mekneli je otvorila treći set ponovo brejkom i vođstvom od 2:0. U narednom gemu Olga je mogla do brejka, međutim propustila je jednu brejk priliku, da bi u osmom gemu Amerikanka oduzela ponovo servis srpskoj teniserki i tako došla do pobjede u kvalifikacijama za Vimbldon (6:2).

U narednom kolu čeka ju duel protiv Kejti Svon.