Hrvatska teniserka Dona Vekić savladala je Arinu Sabalenku iz Bjelorusije, dok je Čehinja Petra Kvitova poražena od Alison van Ujtvank iz Belgije u drugom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.

Vekić je odigrala jedan sjajan meč i trijumfovala je protiv treće nositeljke Sabalenke sa 2:1 (6:4, 3:6, 7:6). U prvom setu Sabalenka je propustila čak sedam brejk lopti, dok je Vekić iskoristila jednu od pet, što je bilo dovoljno za osvajanje seta. Drugi set Bjeloruskinja je osvojila sa jednim brejkom napravljenim u drugom gemu, dok je odmah na startu trećeg oduzela servis gem Doni.

Kasnije je propustila dvije brejk šanse da sve završi, što je Vekićeva kaznila i napravila je ribrejk, te je odluka o pobjednici pala u taj-brejku, gdje je Dona iskoristila drugu meč loptu za 7:3. Njena naredna protivnica je Elena Ribakina iz Kazahstana.