Danas su odigrana dva polufinalna meča ATP Štutgarta, a u finale su se plasirali Feliks Ože-Alijasim i Marin Čilić.

U prvom polufinalnom meču Kanađanin Feliks Ože-Alijasim savladao je Amerikanca Sema Kverija rezultatom 2:0 (6:4, 7:5).

Imajući u vidu da se ovaj turnir igra na travi, oba tenisera koristila su dobro svoj servis. Ključni momenat ovog seta dogovdio se u desetom gemu kada je Ože-Alijasim iskoristio svoju prvu brejk loptu na ovom meču i tako poveo sa 1:0 u setovima (6:4).

Drugi set bio je veoma sličan u rezultatskom smislu prvom. Igralo se uz servis tokom cijelog seta i nijedan teniser nije bio ni blizu brejk prilike, a onda u dvanaestom gemu mali pad koncentracije Kverija iskoristio je Kanađanin koji je došao do drugog brejka i pobjede u ovom veoma napetom polufinalnom meču (7:5).

Drugo polufinale igrali su Marin Čilić i Jurij Rodionov. Rodionov je morao predati meč pri rezultatu 6:3, 1:0 i tako se Čilić plasirao u finale ATP Štutgarta.

Finalni meč između Čilića i Ože-Alijasima na programu je sutra.