Ruska teniserka Anastasija Pavljučenkova savladala je u četvtfinalu Rolan Garosa Elenu Ribakinu iz Kazahstana sa 2:1 (6:7, 6:2, 9:7).

U prvom setu Ribakina je povela sa 4:1, da bi Pavljučenkova uspjela da tek petu brejk šansu da izjednači i odvede set u taj-brejk. Tu je teniserka iz Kazahastana bila dominantna i sa 7:2 joj je pripao taj dio igre za vođstvo u setovima od 1:0. Na početku drugog seta se igralo gem za gem, da bi kod rezultata 2:2 ruska teniserka povezala naredna četiri gema i izjednačila na 1:1 u setovima.

Treći set su obje otvorile sa po dva brejk i zatim su bile veoma sigurne na svoj servis, no Pavljučenkova je uspjela da napravi brejk i to nakon duple servis greške protivnice. Tako je nakon šest poraza u prethodnim četvtfinalima na grend slemovima sada uspjela da pređe tu prepreku.

Ona će u polufinalu igrati protiv Tamare Zidanšek.