Japanac Kei Nišikori i Argentinac Diego Švarcman plasirali su se u osminu finala Olimpijskih igara, dok je Poljak Hubert Hurkač zaustavljen u drugom kolu.

Nišikori je bio bolji od Amerikanca Markosa Girona sa 2:1 (7:6, 3:6, 6:1). U prvom setu viđen je po jedan brejk na obje strane, da bi u taj brejku bolji bio Japanac i stigao vođstva.

Američki predstavnik je u drugom setu podigao igru na viši nivo, mnogo bolje je servirao, nije dopustio Nišikoriju nijednu brejk loptu, oduzevši mu servis dva puta.

Ipak, odlučujući set nije donio mnogo uzbuđenja. Nišikori je bio na nekadašnjem nivou kada je bio u top deset tenisera svijeta, plesao je po terenu i zasluženo prošao u osminu finala.

U narednu rundu plasirao se i argentinski teniser Diego Švarcman koji je u dva seta nadigrao Čeha Tomasa Mačaka. Bilo je 6:4, 7:5, a svoje šanse imao je i Čeh koji je u toku meča čak tri puta oduzeo servis protivniku.

Iznenađenje dana priredio je Britanac Lijam Brodi koji je eliminisao velikog favorita Poljaka Huberta Hurkača sa 2:1 (7:5, 3:6, 6:3). Od samog starta Brodi je Hurkaču dao do znanja da mu neće biti lak zalogaj što je i potvrdio većim dijelom meča, a naročito u odlučujućem setu koji je riješio u svoju korist sa 6:3.