(Xinhua/Wu Gang)/STARSPORT

Kanadski teniser Denis Šapovalov plasirao se u polufinale Vimbldona nakon pobjede nad Rusom Karenom Hačanovim 3:2 (6:4, 3:6, 5:7, 6:1, 6:4).

U četvrtfinalnom meču viđena je velika borba, a Kanađin je uspio da nadoknadi zaostatak od 2:1 u setovima i da se plasira u polufinale.

U prvom setu viđena je izjednačena borba. Rus je pri rezultatu 3:3 propustio tri brejk lopte, što je Šapovalov kaznio u devetom gemu i riješio prvi set u svoju korist sa 6:4.

U drugom setu Hačanov je zaigrao bolje, poveo sa 4:0, ali je onda do brejka došao i Šapovalov. Ipak nije imao snage da se potpuno vrati u set, pa je ovaj dio igre okončan sa 6:3 za ruskog igrača.

Treći set donio je veliku borbu, oba igrača su čuvala servis do jedanaestog gema kada je Hačanov uspio da oduzme servis protivniku i dođe do vođstva.

Ipak, u nastavku Rus kao da nije imao snage da privede meč kraju. Četvrti set Šapovalov je dobio ubjedljivo sa 6:1, a sigurnom igrom u odlučujućem setu i brejkom u devetom gemu tog dijela igre uspio je da se plasira u polufinale.

U polufinalu će Šapovalov igrati s prvim reketom svijeta Novakom Đokovićem koji je danas savladao Martina Fučoviča sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4).