Tamara Zidanšek je pobijedila u četvrtfinalu Rolan Garosa Paulu Badozu nakon tri seta rezultatom 7:5, 4:6, 8:6.

Krenulo je odlično za Badozu u ovom meču, pošto je nakon prva tri gema imala vođstvo od 3:0 i dva brejka prednosti. Ipak, Zidanšekova se uspjela vratiti iz svega toga i na kraju pri rezultatu 6:5, četvrti put oduzeti servis španskoj teniserki i povesti sa 1:0 u setovima.

U drugom setu nešto drugačija situacija. Slovenačka teniserka je prva stigla do brejka, ali se ovaj put Badoza uspjela vratiti i odvesti meč u odlučujući set.

U trećem setu Badoza je na startu povela sa 1:0 i servirala, ali je brzo Zidanšekova stigla do 2:2. Za razliku od prva dva seta, nakon toga u trećem nije bilo brejka sve do 14. gema kada je Zidanšek napravila brejk i pobijedila sa 8:6.

Tamara Zidanšek u polufinalu igrati protiv pobjednice iz duela Elena Ribakina-Anastasija Pavljučenkova.