Argentinski teniser Dijego Švarcman savladao je Jan-Lenarda Štrufa iz Njemačke sa 3:0 (7:6, 6:4, 7:5) i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Prvi set je bio spektakularan, Štruf je vodio sa 5:1 i imao četiri set lopte, međutim Švarcman je to uspio da odbrani, izjednači na 5:5 i odvede set u taj-brejk. Tu je propustio tri set lopte, Štruf jednu, no Argentinac je iskoristio svoju četvrtu priliku i osvojio set sa 7:6.

U drugom setu su oba tenisera razmijenila po dva brejka i djelovalo je opet da će se otići u taj-brejk, ipak u desetom gemu Švarcman je napao protivnički servis i napravio brejk za 2:0 u setovima. Malo je nedostajalo da mu se vrati ono što je uradio u prvom setu, jer je vodio sa 4:0 i Štruf je uspio da izjednači. Zatim je Nijemac odbranio tri brejk lopte, pa Dijego jednu i u 12. gemu je napravio novi brejk vrijedan pobjede i plasmana u četvrtfinale.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz duela Rafael Nadal – Janik Siner.