Mama gazi na Vimbldonu: Svitolina bolja od Svjontek

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina savladala je u četvrtfinalu Vimbldona Igu Svjontek sa 2:1 (7:5, 6:7, 6:2).

Ona je tako drugi put u karijeri uspjela da dođe među četiri najbolje teniserke na Vimbldonu, a prvi put je to uradila 2019. godine kada je poražena od Simone Halep. Svitolina se inače u oktobru prošle godine porodila i dobila ćerku, uspjela se nakon toga vratiti tenisu i ponovo doći do ovako velikog rezultata.

U prvom dijelu igre Svjontek je servirala za osvajanje seta, ali je od rezutlata 5:3 za Poljakinju Ukrajinka povezala četiri gema i taj dio igre osvojila sa 7:5. U drugom setu su obje teniserke osvojile po jedan brejk, te se otišlo u taj-brejk gdje je Elina vodila sa 5:4, ali je na kraju Iga slavila sa 7:5.

Treći set je potpuno pripao ukrajinskoj teniserki koja je napravila dva brejka i lagano sa 6:2 stigla do pobjede.

Rivalka u polufinalu biće joj Čehinja Marketa Vondorušova.