Američki teniser Franses Tiafo savladao je Dušana Lajovića u prvom kolu ATP turnira u Beču, kao i Stefanos Cicipas Grigora Dimitrova.

Lajović je veoma loše počeo učešće na turniru u Beču i odmah ga je i završio, pošto je Tiafo bio bolji od njega. Na startu meča su oba igrača razmijenili po brejk, da bi kasnije Dušan propustio tri brejk prilike. Ipak svoje šanse za brejk nije ispustio američki teniser, te je sa 6:4 osvojio ovaj dio igre.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk i to u devetom gemu, te je tako Tiafo stigao do pobjede od 2:0 (6:4, 6:4), a u narednoj rundi će igrati sa Stefanosom Cicipasom.

Grk je sa 2:0 (7:6, 6:4) trijumfovao protiv Dimitrova iz Bugarske, u meču gdje je viđen samo jedan brejk i to u desetom gemu drugog seta, što je nakon osvojenog taj-brejka u prvom, bilo dovoljno Cicipasu da ode u narednu fazu.