Van de Zandšulp nakon velike drame izbacio Švarcmana, Medvedev rutinski protiv Evansa

Botik van de Zandšulp i Danil Medvedev su ostvarili plasman u četvrtfinale US opena pobjedama protiv Dijega Švarcmana, odnosno Daniela Evansa.

Holanđanin Botik van de Zandšulpa odlično je otvorio meč protiv Dijega Švarcmana i u prvom gemu napravio brejk, a do kraja seta još jednim oduzetim servisom to potvrdio i rezultatom 6:3 došao do prvog seta. U drugom se igralo bez brejkova sve do rezultata 5:4 kada je Švarcman servirao za ostanak u setu, međutim Zandšulp je tada iskoristio prvu brejk priliku i stigao do velikih 2:0 u setovima.

Imao je Holanđanin sjajnu situaciju i u trećem setu jer je prvi stigao do brejka i vođstva 4:2, međutim uspio je Švarcman da uzvarti ribrejkom, a potom pri rezultatu 5:5 ponovo oduzme servis protivniku i potvrdi to svojim servis gemom. Zandšulp je u četvrtom setu bio još bliži trijumfu, pošto je na servis Argentinca kod rezultata 5:4 imao dvije meč lopte, no Švarcman je sve to spasio, uspio preokrenuti i ponovo rezultatom 7:5 meč odvesti u peti set.

U petom setu Švarcman više nije imao snage, pa je Zandšulp propustio da osvoji samo jedan gem i sa ubjedljivih 6:1 stigao do velike pobjede i plasmana u četvrtfinale gdje će igrati protiv Danila Medvedeva.

S druge strane, u drugom meču osmine finala Medvedev je lako izašao na kraj sa Danielom Evansom.

Ruskom teniseru je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk za 6:3, dok je u drugom na samom startu oduzeo servis protivniku. Vratio je to Evans, no nije to bilo dugog trajanja jer je Medvedev ponovo kaznio loš servis Britanca te rezultatom 6:4 stigao do 2:0 u setovima.

U trećem najmanje neizvjesnosti, Medvedev je na startu napravio jedan brejk, a u nastavku to drugim potvrdio i sa 6:3 završio sav posao u ovom meču.