, Vavrinka osvojio čelendžer u Pragu

Stanislas Vavrinka osvojio je turnir iz čelendžer kategorije koji se igrao u Pragu ove sedmice. U finalu, Švajcarac je savladao Aslana Karatseva rezultatom 2:0 (7:6, 6:4).

Turnirima u Pragu i Todiju, poslije pet mjeseci nastavljeni su čelendžeri, a ona najprestižnija takmičenja iz ATP serije kreću danas u Njujorku gdje počinje Sinsinati masters.

Vavrinka je jedini top 50 teniser koji je učestvovao u Pragu i bez većih problema je opravdao ulogu prvog favorita turnira. 17. teniser svijeta je na putu do trofeja redom pobjeđivao Romana Safiulina, Oskara Otea, Sumita Nagala, Mihaela Vrbenskog i na kraju u finalu već pomenutog Karatseva.

Posljednji put prije Praga, Vavrinka je igrao na nekom turniru iz čelendžer kategorije davne 2010. godine, a posljednji turnir u ATP seriji je osvojio 2017. godine u Ženevi.

Pored trofeja i 18,250 evra koji pripadaju šampionu, Švajcarac je dobio i 125 ATP bodova, pa će od ponedjeljka biti 15. na ATP rang listi.