Vimbldon: Kirstea poslala Azarenku kući, Kerber poslije maratona u narednom kolu

Sorana Kirstea pobijedila je Viktoriju Azarenku rezultatom 2:1 (7:6, 3:6, 6:4) i tako se plasirala u treće kolo Vimbldona.

Zanimljivo je da su obe teniserke na početku i na kraju prvog seta razmijenile po jedan brejk, a set ne nakon taj-brejka pripao Rumunki rezultatom 7:5 (7:6).

Na samom startu drugog seta Viktorija Azarenka je proigrala i sa brejkom prednosti uspjela doći do uvodnog vođstva od 2:0. Iskusno je do kraja ovog seta čuvala ovu prednost, da bi u devetom gemu spasila brejk šansu, a onda i iskoristila svoju prvu set loptu na meču za izjednačenje u setovima (6:3).

Identično kao u prošlom setu Azarenka je povela sa 2:0, Sorana Kirstea se uspjela vratiti i poravnati na 3:3, a od tog momenta vijdeli smo reviju brejkova koja je pripala Rumunki koja je na kraju bila srećnija i spretnija i tako došla do pobjede na ovom susretu (6:4).

U trećem kolu Kirstea će igrati protiv Eme Radukanu koja je danas bila bolja od Markete Vondrousove sa 2:0 (6:2, 6:4).

Anđelik Kerber poslije više od tri sata igre savladala je Saru Soribes Tormo sa 2:1 (7:5, 5:7, 6:4), te će u narednom kolu igrati sa boljom iz meča Nao Hibino i Aleksandra Sasnovič.