Vimbldon: Muguruza pregazila Fero, Svetlana Kuznjecova zaustavljena na startu turnira

Danas je na programu prvo kolo Vimbldona u konkurenciji dama, a pobjede su ostvarile Lauren Dejvis, Garbinja Muguruza, Medison Kis, Daniel Kolins, Lesli Patinama Kerkove, Marija Osorio Serano i Jekatarina Aleksandrova.

Garbinja Muguruza uvjerljivo je savladala Fionu Fero te joj prepustila samo jedan gem u cijelom meču (6:0, 6:1).

Veliko iznenađenje napravila je Lesli Patinama Kerkove koja je eliminisala Svetlanu Kuznjecovu rezultatom 2:0 (6:3, 6:3). Holanđanka je u prvom setu napravila brejk u trećem gemu, da bi u finišu seta iskoristila svoju treću set loptu na servis Kuznjecove i došla do 1:0 u ovom meču (6:3).

Drugi set mnogo je ličio na prvi, a ponovo prva do brejka došla je Patinama Kerkove u drugom gemu, te ponovo u šestom, da bi na kraju slavila u ovom meču (6:3).