Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images/STARSPORT

Aleksandar Zverev je danas izgubio od Novaka Đokovića u četvrtfinalu Australijan opena. Nakon meča njemački teniser odao je priznanje Srbinu za novi uspjeh.

Zverev je osvojio prvi set i imao prednost od 4:1 u trećem, međutim Đoković je uspio da se vrati i plasira u polufinale.

Rezultat je veoma uznemirujući. Previše grešaka, previše lakih grešaka. Ali protiv Đokovića jedna od najtežih stvari je držati kontinuitet servisa. Bio je ovo veliki meč, obojica smo igrali dobro. Ali definitivno ne mogu biti srećan” – rekao je nakon meča na konferenciji za medije Aleksandar Zverev i dodao:

Mnogo propuštenih šansi u trećem i četvrtom setu. Čak i nisam najuznemireniji što sam gubio servise, već što nisam uspjevao da napravim duple brejkove. Da sam poveo 5:1, 4:0, stvari bi bile znatno drugačije“.

Njima je ovo bio osmi međusobni meč, a srpski teniser sada ima šest pobjeda, što Zvereva ostavlja sa dvije.