Zverev propuštao meč lopte, Fric ušao u polufinale

Američki teniser Tejlor Fric savladao je u četvrtfinalu Indijan Velsa Aleksandra Zvereva iz Njemačke sa 2:1 (4:6, 6:3, 7:6).

Nakon što je Danil Medvedev poražen od Grigora Dimitrova, Stefanos Cicipas od Nikoloza Basilašvilija, sada je Zverev doživio poraz od Frica. Oba tenisera su osvojila po brejk na startu meča, da bi u sedmom gemu Nijemac napravio još jedan brejk i tako je osvojio set sa 6:4.

Drugi set je bio dosta mirniji i Fric je sa jednim oduzetim servis gemom izjednačio na 1:1. U trećem setu Zverev je napravio brejk i prvo je na protivnički servis imao meč loptu, a nakon što je nije iskoristio servirao je za pobjedu. Ipak Amerikanac se odbranio i odveo meč u taj-brejk, gdje je sa 7:3 stigao do pobjede.

On će u polufinalu igrati protiv Nikoloza Basilavšilija, a drugi polufinalni par čine Grigor Dimitrov i Kameron Nori.