Zverev razbio nemoćnog Nišikorija i ušao u četvrtfinale Rolan Garosa

Nijemac Aleksandar Zverev pobijedio je Kei Nišikorija rezultatom 3:0 (6:4, 6:1, 6:1) i tako se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa.

Sjajno je ušao u meč Aleksandar Zverev koji je poveo sa 3:0. U petom gemu ovog seta Kei Nišikori je uspio da oduzme servis svom protivnik i da u narednom gemu izjednači na 3:3, međutim posljednju riječ u ovom setu imao je Nijemac koji je u desetom gemu napravio brejk i tako došao do vođstva 1:0 u setovima (6:4).

U drugom setu Japanac je potpuno pao. Zverev je napravio poprilično lagano dva brejka i poveo sa 5:0, a onda i osvojio set rezultatom 6:1. U ovim momentima Nišikori je djelovao umorno i nemoćno, dok je za razliku od njega Zverev letio po terenu i stizao svaku lopticu.

Nastavio je Nijemac furiozno i došao je do prednosti od 3:0 u trećem setu. Posljednji trzaj napravio je Kei u četvrtom gemu kada je oduzeo servis svom protivniku, međutim to je bilo sve od njega u ovom meču jer je Zverev do kraja napravio još dva brejka i lakše od očekivanog pobijedio na ovom meču.

U četvrtfinalu Rolan Garosa Zverev će igrati sa Špancem Alehandrom Davidovič Fokinom.