zverev
Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Njemački teniser Aleksandar Zverev novi je šampion završnog Mastersa u Torinu. On je u finalu bio bolji od Rusa Danila Medvedeva rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Mnogo bolje je u meč ušao Aleksandar Zverev koji je napravio brejk na samom startu prvog seta i u narednom ga i potvrdio te poveo sa 3:1. Mogao je Zverev i u petom gemu do brejka, ali je Danil Medvedev uspio da spasi brejk loptu.

Do kraja prvog seta Zverev je iskusno održavao prednost i na kraju poveo u setovima 1:0 (6:4).

Drugi set počeo je kao iz snova za Nijemca koji je u prvom gemu brejknuo Medvedeva, a onda do kraja meča protutnjao do pobjede, ne dopustivši Medvedevu nijednu brejk priliku.

Ovom pobjedom Zverev se okitio titulom završnog Mastersa u Torinu. Bio mu je ovo drugi put da osvaja završni Masters, a prvi put mu je to pošlo za rukom 2018. godine.