Austrijski teniser Dominik Tim savladao je Novaka Đokovića sa 2:1 (7:5, 6:7 (8:10), 7:6(5)) i plasirao se u finale Mastersa u Londonu.

U prvom setu oba tenisera su bila veoma sigurna na svoj servis i djelovalo je da će biti riješen u taj-brejku, ali je Tim iznenada iskoristio nekoliko Đokovićevih grešaka i napravio brejk za 6:5. Odmah zatim je potvrdio brejk i osvojio prvi set sa 7:5. U drugom setu teniseri su imali po brejk šansu, a Novak je propustio dvije koje su bile i set lopte, te se otišlo u taj-brejk. Tu je tek viđena prava drama pošto Tim nije iskoristio četiri meč lopte, a Đoković je uz dosta muke iskoristio drugu set loptu i izjednačio na 1:1.

Treći set je bio bez brejk šansi i samo jedan gem se igrao na razliku, te je odluka o pobjedniku pala u taj-brejku. Poveo je srpski teniser sa 4:0 i djelovalo je da će lagano doći do trijumfa, ali je tada osvajač US Opena osvojio sedam od narednih osam poena i plasirao se u finale završnog Mastersa. Tok meča možete vidjeti ovdje