Bajern u meču na jedan posjed pobijedio Himki, Real u posljednjoj četvrtini slomio otpor Asvela

U 12. kolu Evrolige Bajern je u Minhenu savladao Himki rezultatom 80:77 (15:22, 28:18, 21:24, 16:13), dok je Real Madrid na svom parketu pobijedio Asvel rezultatom 91:84 (19:26, 21:24, 21:20, 30:14).

Nakon tri minute košarke trojkom Pola Zipsera Bajern je poveo sa 8:2, ali je Himki vođen poenima Devina Bukera vratio se u rezultatski egal i pet minuta do kraja prve četvrtine serijom 10:3 poveo 12:11. Do kraja je ruski tim poenima Alekseja Šveda i trojkom Stefana Jovića povećao prednost i nakon prvih deset minuta imao rezultat 22:15. Na startu druge četvrtine Himki je stigao i do dvocifrene prednosti (29:17), ali je onda pred kraj Bajern serijom 15:2 u posljednjih pet minuta na odmor otišao sa vođstvom 43:10. Za domaći tim u tom dijelu igre bitne poene postigao je i Nihad Đedović.

Većim dijelom treće četvrtine igralo se koš za koš, a u njoj su se potpuno raspucali Šved i Greg Monro koji su održavali rezultatski Himki u igri, te je o pobjedniku odlučivalo posljednjih deset minuta, jer je nakon trećeg kvartala rezultat bio izjednačen (64:64). Ni u četvrtoj, najneefikasnijoj četvrtini nije bilo odvajanji ni većih serija, a Himki je imao blagu prednost sve do nekoliko minuta pred kraj kada je Vladimir Lučić doveo Bajern u vođstvo 76:75. Meč je ušao u penal završnicu u kojoj su se domaći na kraju bolje snašli i trijumfovali rezultatom 80:77.

Najefikasniji u dresu Bajerna koji sljedeće kolo igra protiv Asvela bio je Vejd Boldvin sa 19 poena, dok je jedan poen više postigao Aleksej Šved na drugoj strani. Himki u sljedećem kolu igra protiv Armanija.

nihad dedovic fc bayern munich eb20

Od samog starta kada je Alerik Friman pogodio trojku Asvel je imao prednost koju je održavao najvećim dijelom prvog poluvremena. Real Madrid se kratko vratio u rezultatski egal i poveo 17:16 kada je Nikolas Laprovitola postigao poene, međutim do kraja četvrtine Asvel je opet imao vođstvo 26:19. Sredinom druge dionice trojkom Vlijama Hauarda francuski tim prvi put je stigao do dvocifrene prednosti (43:33) i tom razlikom se i otišlo na pauzu (50:40).

U trećoj dionici Real Madrid je preko Valtera Tavaresa i Serhija Ljulja u nekoliko navrata pokušavao prići Asvelu, ali su gosti zahvaljujući izuzetno raspoloženom Norisu Kolu održali razliku i pred odlučujuću četvrtinu imali prednost devet razlike (70:61). Vođstvo gostiju lagano se topilo kako je počela posljednja četvrtina, a pet minuta do kraja rezultat je bio 74:74 kada je Fabijen Kozer ubacio oba slobodna bacanja. “Kraljevski klub” nije ispuštao prednost kada ju je prvi put preuzeo, Ljulj je preuzimao odgovornost na sebe i pogađao, a Rudi Fernandez svojim poenima na kraju i potvrdio trijumf rezultatom 91:84.

Najefikasniji u pobjedi Real Madrida bili su Ljulj i Tavares sa po 19 poena, dok su u ekipi Asvela Noris i Geršon Jabusele postigli po 21 koš.

U sljedećem kolu Asvel igra protiv Efesa, dok Real dočekuje Zenit.