Hornetsi na krilima Lamela Bola savladali Maverikse, Braun maestralan u trijumfu Seltiksa (VIDEO)

Šarlot Hornetsi su pobijedili Dalas Maverikse rezultatom 118:99, Boston Seltiksi su sa 126:107 savladali Memfis Grizlise, a Bruklin Netsi su sa 145:141 nanijeli prvi poraz Atlanta Hoksima u ovoj sezoni.

Hornetsi su bili veoma efikasni u prvom periodu, koji su u svoju korist riješili rezultatom 36:29, a potpuno su prelomili otpor protivnika u trećoj dionici. Najefikasniji je bio Lamelo Bol sa 22, dok se na drugoj strani istakao Tim Hardavej Džunior sa 18 poena.

Seltiksi su iskoristili činjenicu da Dža Morant nije nastupao za Grizlise i relativno lako došli do trijumfa. Prvu i drugu četvrtinu su odigrali sjajno, a drugo poluvrijeme je proteklo u održavanju prednosti. Džejlen Braun je bio maestralan sa čak 42, a kod protivnika je prednjačio Jonas Valančijunas sa 20 poena.

Bruklin Netsi su u izuzetno uzbudljivoj utakmici savladali Atlanta Hokse sa 145:141. Hoksi su pružili odličan otpor jednoj od, po imenima, najboljih ekipa u NBA ligi, vodili su u dobrom dijelu meča, ali nisu imali dovoljno snage da trijumfuju. U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Kevin Durent sa 33, a Tre Jang je sa 30 poena predvodio suparnički tabor, dok je Bogdan Bogdanović brojao do 22.