Srpske odbojkašice potopile Japan

Odbojkašice Srbije pobijedile su domaću selekciju Japana rezultatom 3:0 (25:23, 25:16, 26:24) i tako su ostvarile drugu pobjedu na Olimpijskim igrama.

Fenomenalna je bila Tijana Bošković, koja je već u prvom setu skupila 15 poena, a završila je meč sa 34. Malo joj je nedostajalo da obori olimpijski rekord od 37 postignutih poena.

Mnogo strpljenja je bilo potrebno da bi se slomio otpor domaćih odbojkašica u prvom setu.

Bojana Milenković i Jelena Blagojević su držale prijem na visokom nivou, zajedno sa Silvijom Popović, pa je Maji bilo lako da lopte šalje baš tamo gdje želi.

Milena Rašić i Mina Popović su bile zadužene da dobrim blokom zaustave brze napade Japana, a i da idealne lopte pretvore u poene na sredini mreže. Potpuno kontrolu su Srpkinje držale u drugom i trećem setu.

Tijana Bošković se nije zaustavljala, pa je bilo jasno da će njena partija biti krunisana pobjedom.

Naredni meč Srbija će igrati protiv reprezentacije Kenije, dok će Japan igrati sa Brazilom.