Posušje
MeridianSportBH

U okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastaju se Posušje i Željezničar. U prethodnom kolu hercegovački klub minimalnim je rezultatom poražen od Sarajeva, dok je klub sa “Grbavice” na svom stadionu savladao Tuzla siti rezultatom 2:1.

Treneri Stipe Balajić i Tomislav Ivković odabrali su početne postave za ovu utakmicu.

Posušje:  Baćak – T. Barišić, Miletić, Šuta, Lučić – Krišto, Ilinković (od 63. Ramović), Serdarušić, Lauš, Milanović (od 73. D. Begić)- L. Begić (Vranjić).

Željezničar: Bender – Mujezinović, Kosorić, Vrhovac, Malić (od 60. Beća) – Crnčević (od 67. Bekrić), Mekić, Bojo, Subašić (od 33. Blažević) – Zdunić (od 46. Zec),  Juričić.

Utakmicu sudi Dragan Petrović

UŽIVO

90+5′ Kraj.

90′ Igraće se pet minuta nadoknadnog vremena.

87′ Barišić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Kosorićem.

85′ GOOOOOL. Lauš šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara od gola, a lopta se odbila od živi zid do Luke Begića koji je proslijeđuje ka prezimenjaku Dominiku koji iz prvog dodira pogađa mrežu.

78′ Sinanu Ramoviću se trenutno ukazuje pomoć na terenu nakon nezgodnog pada.

73′ Omar Beća i Lauš ulaze u verbalni sukob nakon prekršaja na sredini terena.

70′ Lučić je ubacio iz slobodnog udarca prema drugoj stativi, a niko od njegovih saigrača nije stigao da loptu pošalje u mrežu iz dobre pozicije.

69′ Kosorić pravi prekršaj nad Barišićem koji je duplim pasom s Begićem probio desnu stranu udarcem laktom u opasnoj zoni i dobija žuti karton.

67′ Bojo zbog simuliranja dobija žuti karton.

62′ Novi napad Posušja po lijevoj strani doveo je loptu do Begića čiji udarac iz okreta brani Bender.

60′ Mekić je dodao loptu do Mujezinovića, a njegov povratni pas prema Juričiću blokirala je odbrana Posušja.

Posušje, (KRAJ) Posušje – Željezničar 2:0
Filip Kožul/MeridianSportBh

59′ Baćak sa sigurnošću hvata centaršut Malića.

54′ Juričić je gradio loptu na 20 metara i dodao je do Mustafe Mujezinovića čiji udarac prolazi malo pored desne stative.

52′ Rijad Šuta je šutirao iz velike udaljenosti, a lopta je otišla iznad gola.

50′ Bez prilika u startu drugog dijela.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

Filip Kožul/MeridianSportBH

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ Bojo je ubacio loptu iz kornera, a Vrhovac je propustio da iskorsiti dvorstruku pogrešku Baćka.

45′ Igraće se dvije minute nadoknadnog vremena.

41′ Lauš je opasno šutirao sa sedam metara, a Kosorić je na petercu blokirao njen put ka golu.

39′ Vrhovac je ponovo šutirao glavom poslije ubačaja Boje iz kornera, a lotpa je ponovo otišla van okvira gola.

33′ Lauš je povukao tranziciju i dodao loptu do Milanovića koji je pao u duelu sa Vrhovcem unutar šesnaesterca, a Petrović je samo odmahnuo rukom.

30′ Zdunić je pobjegao Dariu Krišti, ali je Petrović svirao kontra-faul, a potom Milanoviću pokazao žuti karton zbog ranijeg starta nad Nedimom Mekićem

29′ Bojo ubacuje iz kornera, a Vrhovac glavom šutira pored gola.

28′ Petar Bojo prošao je po lijevoj strani i dodao do Crnčevića čiji se udarac odbija od blok i odlazi u korner.

26′ Mustafa Mujezinović prošao je po desnoj strani i uputio odličan centaršut kojeg je Luka Miletić glavom izbacio u korner.

24′ Milanović je uputio centaršut iz velike udaljenosti, a nakon što je vjetar ubrzao njen put Bender je bio u opasnosti. Na kraju će ipak biti gol-aut nakon što je lopta prešla preko prečke.

21′ GOOOOOOOOL. Lučić se odlučio da šutira ispod živog zida što mu je uspjelo i Posušje vodi na “Mokrom docu”.

20′ Aleksandar Kosorić oborio je Lauša na vrhu šesnaesterca. Domaći sastav imaće odličnu priliku.

15′ Mate Crnčević ubacio je loptu iz kornera, a nakon što se Vedran Vrhovac izborio za dobru poziciju pred golom Petrović je označio igranje rukom štopera gostujuće ekipe.

14′ Josip Serdarušić šutirao je sa šest metara nakon centaršuta Begića, ali je lopta završila daleko iznad prečke.

13′ Malić je s leđa povukao Barišića, a time je spriječio kontra-napad Posušja, ali i dobio žuti karton.

11′ Tomislav Barišić ubacio je loptu s desne strane ka daljoj stativi odakle je Slobodan Milanović loše šutirao, te je lopta otišla pored gola.

8′ Nakon što je Luka Malić loptu bacio daleko iz auta Boris Baćak je jedva stigao do nje prije Brune Zdunića i uspio je otkloniti opasnost.

6′ Lučić je uputio centaršut sa lijeve strane, a naizgled bezopasna lopta na kraju je prošla tek malo iznad prečke gola Josipa Bendera.

4′ Begić je izbacio loptu prema Luki Lučiću u prostor za centaršut, ali je lijevi bek zakasnio te je loptu ubacio kada je ona bila izvan granica igrališta.

1′ Luka Begić prošao je po desnoj strani i izborio korner. Tino Blaž Lauš ubacio je loptu na prvu stativu, a Luka Juričić je otklonio opasnost.

1′ Počela je utakmica.