Fudbaleri Vest Hema savladali su na gostovanju ekipu Šefild junajteda sa 1:0 u devetom kolu engleske Premijer lige.

Najviše dešavanja u prvom poluvremenu desila su se pred kraj istog. Prvo je Tomas Souček šutirao ka protivničkom golu u 36. minutu, ali pored stative. Najveću šansu propustio je Oliver Mekberni kada je bio najviši u skoku poslije prekida i glavom je uputio udarac, no Lukaš Fabijanski je maestralno to odbranio i ostalo je 0:0.

Gosti su došli do vođstva u 52. minutu nakon što je izblokiran šut jednom od njegovih saigrača, lopta se odbila do Sebastijana Halera koji sa ivice šesnaesterca pogađa mrežu za 1:0. Onda su obje ekipe po jednom pogodile prečku, prvo Deklan Rajs u 73. minutu, a samo tri minuta kasnije Mekberni je tako propustio šansu da izjednači. Gosti su do kraja održali prednost i ostvarili su četvrtu pobjedu u sezoni.

U narednom kolu Vest Hem dočekuje Aston Vilu, a Šefild gostuje Vest Bromvič Albionu.