Livaković

U okviru prvog kola Lige Evrope, Dinamo Zagreb je na svom terenu odigrao neriješeno protiv Fejnorda. Konačan rezultat je glasio 0:0.

U osmom minutu, desio se šok za Zagrepčane. Kristijan Jakić je faulirao protivnika u svom šesnaestercu i sudija je pokazao na bijelu tačku. Stiven Berhujs je šutirao snažno po sredini, ali Dominik Livaković je fantastično odbranio.

U nastavku, oba tima su bila agresivna, ali nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 28. minuta, kada je Mario Gavranović poslije sjajnog prodora šutirao po zemlji, ali Džastin Bidžlou je bio na visini zadatka i rezultat je ostao nepromijenjen. Fejnord je bio nešto bolji rival, ali uprkos činjenici da je tim iz Roterdama imao devet udaraca na gol Livakovića, na odmor se otišlo praznih mreža.

Drugo poluvrijeme je počelo u istom tonu. Prvu ozbiljniju priliku su imali Holanđani u 57. minutu, ali Livaković je ponovo bio staložen i sačuvao svoju mrežu. U narednih desetak minuta, gosti su nastavili napadati, ali nije bilo ozbiljnijih prijetnji po gol izabranika Zorana Mamića.

U 73. minutu, Fejnord je ostao s igračem manje poslije drugog žutog kartona Markosa Senesija

Nakon ove greške izabranika Dika Advokata, “Modri” su zaigrali konkretnije u napadu, ali nisu uspjeli stvoriti izglednu priliku.

U 85. minutu, Mislav Oršić je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti, ali Bidžlou se nije dao prevariti. Par minuta kasnije, mladi Luka Ivanušec je pobjegao odbrani i za trenutak ostao sam protiv protivničkog golmana, koji je i iz ovog duela izašao kao pobjednik.

Do kraja, Dinamo nije uspio slomiti otpor kluba iz Roterdama, pa se utakmica završila najnepopularnijim rezultatom.

Tim iz glavnog grada Hrvatske će u sljedećem kolu igrati protiv moskovskog CSKA u gostima, a Fejnord će na svom terenu dočekati Volfsberger.

Dinamo Zagreb: Livaković, Teofil-Ketrin, Lauritsen, Gvardiol, Kastrati (Ivanušec), Jakić (Franjić), Ademi, Majer, Oršić, Gavranović (Petković)

Fejnord: Bidžlou, Haps, Senesi, Spajić, Nivkup, Tešeira, Tornstra, Kokču (Botegin), Dimers (Jorgensen), Linsen, Berhujs