Trener fudbalera Zrinjskog Mladen Žižović izjavio je nakon pobjede nad Borcem od 2:1 da su ispunili svoj cilj da osvoje tri boda i prestignu Borac na tabeli.

Zrinjski je ovim trijumfom stigao na treće mjesto, sa bodom prednosti ispred Borca, a Žižović kaže da su trebali utakmicu riješiti ranije.

Jedini cilj nam je bio da dođemo do tri boda kojim ćemo prestići Borac na tabeli i to smo uradili. Mislim da smo trebali da riješimo situaciju, gdje nam je Borac iz jedne jedine situacije gdje su prešli centar uspio postići pogodak i vratiti se u egal utakmicu, gdje smo mi potpuno dominirali, pogotovu u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu potpuno ravnopravna utakmica gdje smo mi i čuvali rezultat i bilo je tu i povreda, ali imali smo i tu dvije, tri šanse da riješimo utakmicu. Borac je bio kvalitetan koliko smo mu mi to dozvolili, a nismo mu dozvolili puno. Moram čestiti ekipama na fer i korektnoj utakmici, a igračima Zrinjskog na zasluženoj pobjedi” – rekao je Žižović.

Zrinjski će u narednom kolu gostovati u Tuzli ekipi Slobode.