Argentina uspjela savladati Meksiko: Genijalan Di Marijin pas stigao do Mesija, tada je sve bilo gotovo

Argentina je rezultatom 2:0 savladala Meksiko.

Nakon što je ranije danas Poljska sa 2:0 savladala Saudijsku Arabiju i tako zauzela prvo mjesto grupe C, sada je Argentina identičnim rezultatom savladala Meksiko i tako se pomjerila sa dna tabele.

Golove su postigli Lionel Mesi i Enco Fernandez

Golova u prvih 45 minuta igre nije bilo. U njemu se nije desilo ništa naročito. Meksiko se branio u srednjem bloku, a Argentina nije imala rješenje. Lionel Mesi se pokušavao izolovati u međulinijski prostor, ali tu nikada nije ostajao sam, a Gaučosi su ga ipak tražili u pretjeranoj mjeri, pa su 45 minuta izgledali poprilično sterilno.

Ekipe su na koncu uputile po jedan udarac, ali oba se mogu smatrati poprilično bezopasnim.

Međutim, sama pojava Mesija na terenu donijela je izjednačen broj mundijalskih utakmica sa Diegom Maradonom, što je samo po sebi posebnost ovog meča.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno više, barem ne do Argentininog gola. Tada je, u 64. minuti, Anhel di Maria navukao Luisa Čaveza da se izvuče za par centimetara u pogrešnom smjeru i onda sjajnim proigravanjem srušio sistem izolacije Mesija.

Majstor je onda preuzeo stvar u svoje ruke. Nakon što je dobio jedinu loptu u međulinijski prostor na ovoj utakmici u vremenu jedne sekunde, koliko je i imao, naciljao je donji desni ugao gola Giljerma Očoe, izbjegao blok, pa pogodio mrežu.

Untitled
printscreen

Meksiko je zatim pokušao baciti sve karte u napad, stvoriti kakvu-takvu šansu, ali mentalitet jednostavno nije bio pravi da bi se to uradilo. Onda je s druge strane u 87. minuti Enco Fernandez dobio loptu u šesnaestercu i završio posao.

U preostalom, trećem kolu, čeka nas prava drama. Argentina će igrati sa Poljskom, a Saudijska Arabija sa Meksikom. Svaki od timova može do osmine finala.