Atalanta ubjedljiva u Danskoj, remi Intera i Borusije Menhengladbah (VIDEO)

Fudbaleri Intera remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Borusije Menhengladbah sa 2:2, dok je Atalanta sa 4:0 bila bolja u Danskoj od Midtjilanda u prvom kolu Lige šampiona.

Tim Antonija Kontea imao je incijativu na početku utakmice i prvu veliku šansu propustio je Kristijan Eriksen u 21. minutu. Do kraja poluvremena vrijedi istači i priliku Romela Lukakua, no i on šutira pored gola.  Belgijanac je odmah na startu drugog poluvremena pogodio za 1:0 i to poslije akcije u kojoj su učestvovali Lautaro Martinez, Danilo D’Ambosio i Mateo Darmijan

Arturo Vidal je napravio prekršaj na Markusom Tiramom, a Rami Bensebaini je sigurno izveo penal za 1:1. Eriksen je u 68. minutu uputio jak udarac koji je otišao preko gola. Uslijedile su šanse Alsanea Plee i Ivana Perišića, no oba su igrača šutirala van okvira gola. U 82. minutu Martinez je pogodio stativu.

Kazna za taj promašaj stigla je u 85. minutu, jer je Jonas Hofman bio koncentrisan i lagano je matirao Samira Handanovića za preokret od 2:1. Sudija Bjern Kojpers je čekao nekoliko minuta za potvrdu da li je sve bilo čisto kod gola gostiju, a zatim je potvrdio da Borusija ima gol prednosti.

Da gosti neće odnijeti sva tri boda pobrinuo se Lukaku poslije kornera u 90. minutu i tako je na kraju završilo 2:2.

Danski tim je po prvi put izborio plasman u Ligu šampiona i prvi gost im je Atalanta koja je u sudijskoj nadoknadi prošle godine ispala u četvrtfinalu od Pari Sen Žermena. Kristijan Romero je pronašao Duvana Zapatu samog ispred gola protivnik, a Kolumbijac je lagano pogodio za 1:0.  Čim su probili odbranu domaćih posao je išao mnogo lakše za goste i novi pogodak je uslijedio u 36. minutu. Zapata je vratio loptu Alehandru Gomezu na nekih 25 metara, a kapiten Atalante je ispalio projektil ka protivničkom golu za 2:0.

Golman Jesper Hansen je odbio loptu poslije šuta Zapate i na pravom se mjestu našao Luis Muriel koji povećava na 3:0.

Utakmica je bila dosta mirnija u nastavku, a vrijedno je istaći da je Josip Iličić ušao umjesto Muriela i tako upisao prvi nastup u Ligi šampiona od prekida sezone u martu zbog virusa korona. Domaćin može da žali za prilikama koje su propustili Ogočukvu Onjeka i Evander. Italijani su na samom kraju utakmice postigli i četvrti gol, tačnije Aleksej Mirančuk postavlja konačnih 4:0.