Atalanta uzela bod na svom terenu protiv Đenove

U okviru 18. kola italijanske Serije A svoj susret su igrali Atalanta i Đenova. Domaći nisu uspjeli da trijumfuju na svom terenu, na kraju je rezultat ostao 0:0.

Napadali su domaći i bili su konkretniji. Duvan Zapata je u 19. minutu skoro pogodio iz blizine nakon kornera. Igrač tima iz Bergama je šutirao nisko po sredini gola, ali mu je Matia Perin fantastično odbranio udarac.

Odbijenu loptu je u 40. minutu primio Eldor Šomurodov iz Đenove koji je odmah odlučio da šutira. Ispalio je projektil sa ivice šesnaesterca koji je išao nisko po sredini gola, ali je Pjerluiđi Golini to pročitao i odbranio mu šut. Do kraja prvog dijela je rezultat ostao 0:0.

Aleksej Mirančuk je u 69. minutu primio odličan pas iz pozadine, jer je ostao nemarkiran blizu protivničkog gola. Šutirao je snažno po sredini gola, ali je golman Đenove uspio da ukroti taj pokušaj.

Pokušao je i Hoze Palomino da sa nekih 16 metara ugrozi gol gostiju. On je primio jednu odbijenu loptu i odmah šutirao po golu. Njegov udarac je prošao malo iznad prečke. Na kraju je rezultat ostao 0:0.

Atalanta u idućem kolu gostuje ekipi Udinezea, a Đenova će ugostiti Kaljari.